Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Талаківська селищна рада» (код ЄДРПОУ: 04342714) був реорганізований і увійшов до складу Сартанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Талаківська селищна рада
Сайт в розробці

Загальна інформація

          Талаківська селищна рада  розташована у південній частині Донецької області, у північно-східній частині Маріупольської міськ. ради.  на лівому березі р. Кальміус. 

Адміністративно підпорядковується Кальміуському району міста.

До складу Талаківської селищної ради входять: смт. Талаківка, селище Ломакіне (вул. Зарічна та частина вул.Різдвяної)  є органічним  продовженням смт. Талаківка та в подальшому буде розглядатися як єдине містобудівне утворення. 

Село Гнутове розташоване на відстані 2,3 км. на північний схід від смт. Талаківка.

Територія  ради межує на заході – з землями Саранської селищної ради,  на півночі – Новоазовської районної ради  та Павлопільскої селищної ради Новоазовського  району.

До населених пунктів додаються землі колишнього радгоспу «Огородній» реформованого  в АЦ №5 ДП «Ілліч- Агро Донбас» , який і нині знаходиться на стадії реорганізації.

Транспортно- географічне положення населених пунктів доволі сприят-   ливе – між Новоазовським районом з однієї сторони та м. Маріуполем з іншої.

Зовнішні зв’язки  забезпечуються автодорогами місцевого призначення, які з усіх сторін підходять до населених пунктів ради ы за якими регулярно здійснюється автобусне сполучення з Маріуполем та прилеглими населеними пунктами.

Територія селищної ради характеризується переважно рівнинним рельєфом, помірно пересіченим ярами  та балками, малою посадкою та значною розораністю земель.

На території ради протікає ріка Кальміус.  Для ріки характерна симетричність долини  з низькими пологими берегами, з рідкими деревами, де-не-де прорізшими комишами. Ширина русла в нижній течії коливається від 20 до 50 метрів.

          Селище міського типу Талаківка розташоване  на відстані 23 км на північний схід від м. Маріуполя і 120 км на південь від обласного центру – м. Донецька.

У південно-західній частині Талаківки розташовані вулиці, с. Ломакине. Загальна площа житлового утворення  Талаківка - Ломакине - 427,6 га.

З північно-східної та південної  сторін  до селища примикають виробничі зони господарства.

Садівницькі товариства розташовані на землях ради, уздовж західної та південної меж селища.

В основному в межах селища сформувалася  придатна для  поселення зона з компактною планувальною структурою.

У центральній частині - в зону для поселення вклинюється цвинтер, з західної сторони до житлової забудови примикає виробнича територія ЗАТ «Гер-Мар». У східній частині селища значні площі займає вільна територія,  придатна під забудову.

Сформована забудова представлена ​​в основному одноповерховим, садибним житловим фондом, за винятком трьох двоповерхових будинків, розташованих у центральній частині селища.

За даними ради на 01.01.2011 р житловий фонд селища складався з 1258 будинків на 1368 квартир, загальною площею 75,0 тис. М2, де проживало 4260 осіб. Середнє житлозабезпечення досягло 17,6 м2 /осіб, В 1 будинку розселяється по 3,1 особи.

Технічний стан житлової забудови задовільний. Всі будинки пригодні до експлуатації на розрахунковий термін.

У селищі досить розвинена мережа установ обслуговування. Однак, відчувається  дефіцит у підприємствах деяких видів.

Більшість об'єктів культпобуту сконцентровано у  центрі поселення.

Озеленення представлено невеликим сквером біля адміністративних будівль, лінійними насадженнями - уздовж  вулиць.

Існуюча планувальна структура території населеного пункту створена лінійної сіткою вулиць і доріг. Загальна протяжність вуличної - дорожній мережі 21,3 км. Більшість вулиць мають асфальтове покриття і зовнішнє освітлення. Головна вулиця селища - вул. 40 років Жовтня, витягнута в меридіональному напрямі, забезпечує зв'язку поселення з м. Маріуполем і вихід на зовнішню мережу доріг.

         Село Гнутове розташоване в 2,3 км на північний схід від центру селищної ради смт Талаківка. Площа території села становить 70,6 га.  В межах села сформувалися тільки придатні до заселення території, утворені садибною житловою  забудовою. Будинки  розташовані лінійно уздовж  вулиць.

 Соціальна інфраструктура представлена ​​магазином у центрі села. Діти шкільного віку навчаються  у школі смт Талаківка.

 Регулярне автобусне сполучення з Маріуполем і іншими населеними пунктами здійснюється  автодорогою  місцевого значення Маріуполь-Павлопіль, котра підходить до села з півдня. В межах села рух автотранспорту Здійнюється вулицею  Кірова

Основні місця прикладання праці як і в Талаківці - сільськогосподарське підприємство АЦ №5 ДП «Ілліч-Агро Донбас», громадські установи та організації смт Талаківка, підприємства і організації м Маріуполя.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування